Vores team

Biova-teamet står til din rådighed

Ledelse

Raphael Deckert Sebastian Deckert

Raphael Deckert
Administrerende direktør

Sebastian Deckert
Godkendt underskriver
Leder af tekniske operationer / ledelse af menneskelige ressourcer

E-mail: Raphael.Deckert@biova.de
Tlf. +49(0)7054-93123-10
Mobil: +49(0)151-17870500

E-mail: Sebastian.Deckert@biova.de
Tlf.. +49(0)7054-93123-13
S. Haas
Sylvia Haas
Godkendt underskriver
S. Haas

Tlf. +49(0)7054-93123-16
Fax +49(0)7054-93123-19 

 

Distribution

Nico Kardinal Marco Müller

Nico Kardinal
Salgsstyring

Marco Müller
Distribution salt og peber
E-mail: Nico.Kardinal@biova.de
Tlf. +49(0)7054-93123-23
Mobil +49(0)173-7091068 
E-mail: Marco.Mueller@biova.de
Tlf.. +49(0)7054-93123-14 
Emilie Rathmann-Schoettel Marvin Bürkle

Emilie Rathmann-Schoettel
Salg Krydderiblandinger
Projektleder

Marvin Bürkle
Distribution af chili
E-mail: Emilie.Rathmann-Schoettel@biova.de
Tlf. +49(0)7054-93123-19
Sprog: Tysk, fransk 
E-mail: Marvin.Buerkle@biova.de
Tlf. +49(0)7054-93123-17 
Nicole Babuke  

Nicole Babuke
Sukker og internationalt salg



E-mail: Nicole.Babuke@biova.de
Tlf. +49(0)7054-93123-12
Sprog: Tysk, Fransk, italiensk, engelsk, spansk

 
Vanessa Fernandes
Vanessa Fernandes
Trainee i engros- og udenrigshandelsledelse
Sprog: Tysk, portugisisk
E-mail: Vanessa.Fernandes@biova.de
Tlf. +49(0)7054-93123-25
 

Indkøb

Raphael Deckert Nils Schönenberger

Raphael Deckert
Indkøbsstyring

Nils Schönenberger
Indkøb

E-mail: Raphael.Deckert@biova.de
Tlf. +49(0)7054-93123-10
Mobil: +49(0)151-17870500

E-mail: Nils.Schoenenberger@biova.de
Tlf. +49(0)7054-93123-27
 

Regnskab

S. Haas
Sylvia Haas
Regnskab
S. Haas

Tlf. +49(0)7054-93123-16
Fax +49(0)7054-93123-19 

 

Kvalitetsstyring og DSGVO

Andrea Diehm

Andrea Diehm
Forvaltning af kvalitetssikring

E-mail: Andrea.Diehm@biova.de 
Tlf. +49(0)7054-33296-37
Irma Valteraite Martyna Sobota
Irma Valteraite
Kvalitetsstyring

Martyna Sobota
Databeskyttelsesansvarlig; Forvaltning af lagerbeholdning

E-mail: Irma.Valteraite@biova.de 
Tlf. +49(0)7054-93123-15

E-mail: Martyna.Sobota@biova.de
Tlf. +49(0)7054-93123-22
 

Markedsføring

Sabrina Neumann

Sabrina Neumann
Marketingchef

E-mail: Sabrina.Neumann@biova.de 
Tlf. +49(0)7054-93123-24
 

Produktion

Natalya Beidin Claudia Jendroska
Natalya Beidin
Produktionsstyring
Claudia Jendroska
Stedfortrædende produktionschef
E-mail: Natalya.Beidin@biova.de
Tlf. +49(0)7054-93123-21
E-mail: Produktion@biova.de
Tlf. +49(0)7054-33296-36
Melanie Musewald Aneta Schäfer
Melanie Musewald
Produktion
Aneta Schäfer
Produktion
Tlf. +49(0)7054-33296-36 Tlf. +49(0)7054-33296-36
Jasna Zulic

Jasna Zulic
Produktion

Tlf. +49(0)7054-33296-36
 

Lejr

 
Marco Faro


 Tiberiu-Aurelian Serban
Marco Faro
Lagerstyring

Tiberiu-Aurelian Serban
Lejr

E-mail: Marco.Faro@biova.de
Tlf. +49(0)7054-33296-33

Tlf. +49(0)7054-33296-34
 
Alexander Singer
Alexander Singer
Lejr
Tlf. +49(0)7054-33296-32
Set